Dárkový balíček Bio/Fairtrade Akce

Dárkový balíček Bio/Fairtrade

Vynikající kávové směsi pro espresso a velký šálek kávy pocházející z certifikované Bio Fair Trade kávy z Hondurasu, Tanzánie a Peru. Ve vánočním balení v akční nabídce s DÁRKEM.

-
+
Stupeň pražení:
Složení: 70% Arabica, 30% RobustaSložení: 100% Arabica
Hmotnost: 1000 g
Skladem k dodání ihned
715,00 Kč (s DPH)

Jako dárek od nás dostanete výjimečnou švýcarskou čokoládu s Lindt Excellence 70% Cocoa, která skvěle umocní Váš dokonalý požitek z kávy.

PURA VIDA

Certifikovaná kávová zrna odrůdy Arabica pocházejí z družstva La Florida v oblasti Chanchamayo v peruánském deštném pralese.

Družstvo bylo založeno v roce 1965 a získalo certifikaci Fairtrade Max Havelaar v roce 1993. La Florida je držitelem mnoha ocenění fairtrade za projekty, které podporují pěstitele kávy v rozličných otázkách - např. školství, zdravotnictví a ekologické pěstování.

Složení

100% arabika

Chuť

Výborně vybalancovaná, jemně hořká a jemně kyselá, zároveň lehce sladká i slaná.

Aroma

Tóny tropického ovoce, medu, pšeničného chleba a kakaa.

Konzistence

Lehce krémová, velmi plná a jemná.

Původ

Peru Arabica washed high grown, Europ. prep., Bio/Fairtrade Chanchamayo

Příprava

Ideální k přípravě v automatických kávovarech či jako překapávaná nebo filtrovaná káva. Teplota vody při spařování nesmí překročit 92°C, při tvrdosti vody nad 18°fH doporučujeme použít změkčovač.

PURA VERDE

Do Cooperativa Agropecuaria Regional Unión Chinalca v Honduras patří 445 certifikovaných pěstitelů kávy. V Tanzánii Kagera Cooperative Union na západním břehu Viktoriina jezera sjednotila přibližně 126 družstev a přes 60 000 drobných zemědělců. Díky Fairtrade podmínkám mají farmáři a zaměstnanci lepší vyhlídky na budoucnost.

Složení

70% arabika 30% robusta

Chuť

Jemně kyselá, vyrovnaná.

Aroma

Příchuť bylin, hřebíčku, koření a zralých peckovin.

Konzistence

Plná chuť na jazyku.

Původ

Honduras Arabica washed strictly high grown, Europ. prep., Bio/Fairtrade

Tanzania Robusta unwshed, Bukoba, screen 14 FLO / Organic

Příprava

Vynikající kávová směs pro espresso, cappuccino.

Ideální k přípravě v poloautomatických či plně automatických kávovarech. Ideální teplota při spařování je 90-94°C, při tvrdosti vody nad 18°fH doporučujeme použít změkčovač.