Novinky a zajímavosti o kávě.

Nová balící linka mleté kávy je tady

Jako inovativní společnost se vždy snažíme integrovat nové technologie do našich výrobních procesů. Uvedením nové moderní balící linky mleté kávy jsme dosáhli dalšího milníku v historii naší firmy.

Nová soft packed balení v hezkém designu jsou vybavena zpětným ventilem. Kvalita kávy je chráněna injektovaným dusíkem (minimalizuje zbytkový kyslík a prodlužuje trvanlivost). Díky novému balícímu stroji je čerstvě mletá káva balena přímo v pražírně Blasercafé bez kontaktu se vzduchem, čímž nedochází ke ztrátě aroma kávy.

Těší nás, že se kvalita našich produktů pro naše zákazníky opět zvyšuje.


Káva lidi spojuje (nejen) na den Svatého Valentýna

shutterstock 300Káva je to, co nás spojuje, to je součást filozofie Blasercafé. Oslavme 14. únor krásným valentýnským dárkem. Pokud se chceme vyhnout kýčovitým dárkům nebo roztomilým pošetilostem, můžeme koupit třeba květiny. Vězte ale, že milovníky kávy každého věku potěší pozornost ve formě dárkového balení zrnkové či mleté kávy! Je to ideální a hřejivý dárek do zimní atmosféry. Necháme se unášet do temperamentní Itálie v malém šálku lilla rose 250g smile čokoláda 30g srdce 300pxkávy s vůní čokolády, ořechů a koření nebo se vydáme na pouť do Jižní Ameriky s jemnými ovocnými tóny a sladkou vůní květin. Káva potěší nejen v tento den, ale i v dalších běžných dnech nám připomene příjemně strávené okamžiky. Přejeme Vám opravdovou romantiku, třeba večeři při svíčkách, s drobným dárkem, který potěší nejvíc: kvalitní kávou.


Snoubení kávy s čokoládou

Vychutnejte si kávu všemi smysly. Dobrá káva se v mnohém podobá dobrému vínu nebo dobré čokoládě. Kávu a čokoládu spojuje hned několik vlastností. Obě mohou vyrůstat a dávat plody (kávové třešně a kakaové boby) na jedné plantáži. Třešně i boby se musí pražit, teprve pak získávají své typické aroma a chuť. Degustují se. Obě komodity rozlišují hlavní charakteristické chutě jako je zemitost, ovocné a degustační vanočníkouřové tóny.2x lila rose pralinky

Rozmanité aroma kávy a lahodné chutě kvalitní hořké čokolády se skvěle doplňují. Čokoláda s obsahem kakaa 70 % a více perfektně ladí s espressem, cappuccinem, flat white nebo caffe late. Má výraznou chuť a zároveň je velmi jemná. Zkuste si Váš oblíbený šálek kávy Blasercafé vychutnat v kombinaci s kvalitní švýcarskou čokoládou Lindt z naší vánoční akční nabídky pro ještě intenzivnější chuťový zážitek.

Číst dál: Snoubení kávy s čokoládou


Velké říjnové slavnosti s kávou

Káva má svůj svátek 1.října. S kávou startují milovníci kávy svůj den. Vychutnáváme si ji při posezení s rodinou či přáteli. Káva patří k nejoblíbenějším nápojům na světě, proto má v kalendáři svůj den. Na měsíc říjen se rozhodně můžeme těšit. Díky kávě!

Oslavte s námi tento jedinečný svátek. Ochutnejte originální chutě a vůně káv Blasercafé ve speciální nabídce pro všechny milovníky výborné kávy. V tomto měsíci na vás čekají akční slevy, výhodná balení a dárky za skvělé ceny

fotka homepage stred blaser

Ve velkých městech se můžeme těšit na „kávový maraton akcí“. V Brně, městě s největší koncentrací kaváren u nás, začíná hned 1.10-8.10. pod heslem „Kavárny naživo, nechoďte na pivo“. V Týdnu kávy a Trzích kávy se konají workshopy, přednášky, výstavy, ochutnávky i divadla. V Praze se ve dnech 20.-21.10. koná tradiční Prague Coffee Festival. Na programu má dobrou kávu i její alternativní přípravu, kterou vnímáme všemi smysly. Který kávový nadšenec by po tomto malém výčtu nemiloval říjen?

Číst dál: Velké říjnové slavnosti s kávou


Dokonalá káva ve francouzském stylu

obr 29Jedna z původních metod přípravy kávy vznikla podle legendy ve francouzském Provence. Jistý muž si ve svém rodném kraji připravoval kávu obvyklým způsobem. Namletou kávu zalil horkou vodou. Jednoho dne to ale udělal naopak, nalil nejprve vodu do šálku, a pak přisypal kávu. Na povrchu vznikla kávová krusta, takže se káva nedala vypít. Muž potkal náhodou cizince putujícího z Itálie, který měl u sebe železné sítko. S jeho pomocí krustu stlačil na dno hrníčku a nápoj byl na světě.

Číst dál: Dokonalá káva ve francouzském stylu